A TérTár sorozat célja, hogy a hazai építészeti kutatások humán fórumát teremtse meg. A sorozat címe Hajnal István formaképződés modelljére utal.
2022
Építészetszociológiai tanulmányok
Sorozaton kívül megjelent.
A magyarországi építészetszociológia útkereső tanulmánykötetét tartja kezében az olvasó. Az új határtudomány mindazok számára érdekes lehet, akik szeretnék megérteni, milyen összefüggések mutathatók ki a kollektív értékek és szokások, valamint az alkalmazott építészeti és városépítészeti megoldások között. Nem csupán a nagy művészeti teljesítmények lehetnek érdekesek tehát, hanem a mindennapok építőgyakorlata is. A könyv felvázolja az építészetszociológia elméleti alapvetéseit, majd esettanulmányokban mutatja be, miként alkalmazható mindez a konkrét kutatásokban.
2021
Kötetünk folytatása a 2017-ben megjelent A tanulás helyei: iskolaépítészet című munkának. Akkor elsősorban a kortárs külföldi példák kerültek bemutatásra, míg most a hazai eredményekre koncentráltunk.
Az építészet a tudás egy olyan területe, amely nem mentesülhet attól, hogy szociológiai válaszokat adjon technikai kérdéseke. (...) a technikai válaszok igen gakran szociológiai kérdésfelvetésekből érkeztek.
Ritkaság, hogy egy építészeti kérdés olyan heves indulatokat váltson ki, mint a kockaház. Ennek oka, hogy a kockaház nevével fémjelzett építési mozgalom a 20. század hatvanas-hetvenes éveiben páratlanul rövid idő alatt formálta át falvaink hagyományos arculatát..
2017-2020
Feltöltés alatt.
Feltöltés alatt.
Feltöltés alatt.
Előkészületben:
Bihary Sarolta: Lakás vagy otthon? Budapesti lakházak vizsgálata, 1959-62
Tamáska Máté (szerk.): Kikötők a városi tájban
Kardeván L. Gergely - Tamáska Máté (szerk.): A nemzeti táj 1920 előtt és után
N. Kovács Tímea: "Látta-e már éjjel Budapestet?" Fény, urbanitás modernizáció
Nagy Iván (szerk.): A modern mozgalom nyomában - feledésbe merült epizódok Közép-Európa építészettörténetéből
Molnár Kirsztina (szerk.): Az iskola térpoetikája